AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fseniorwigor.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fspotkanie-autorskie-z-szymonem-holownia&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

03-10-2018Spotkanie Autorskie z Szymonem Hołownią

20 września w godzinach popołudniowych wybraliśmy się do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią.Z wykształcenia psycholog, z zawodu dziennikarz, związany m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, autor ponad piętnastu książek popularyzujących zagadnienia związane z Kościołem katolickim m.in :„Jak robić dobrze”, „Instrukcja obsługi solniczki”, „Święci pierwszego kontaktu”
Założyciel dwóch fundacji pomagających potrzebującym w Afryce – „Kasisi” i „Dobra Fabryka”.
Na spotkanie z czytelnikami w Krośnie Szymon Hołownia przyjechał prosto z zakładu karnego w Uhercach Mineralnych. Rozmowę poprowadziła dr Zofia Bartecka- Prorok. W swojej wypowiedzi Szymon Hołownia mówił m.in o tym jak wyglądało jego życie gdy był uczniem białostockiego liceum, o pomaganiu potrzebującym podkreślając, iż "Od opisywania świata fajniejsze jest robienie świata", tłumaczył również w jaki sposób każdy może pomagać potrzebującym, ofiarując choćby 5 złotych tygodniowo. Szymon Hołownia wskazał  bardzo wyraźnie jak ważne jest czytanie Pisma Świętego, życie zgodne z zaleceniami w nim zawartymi. Sporą część uwagi przywiązał również do Świętych zarówno tych opisanych we własnych książkach , ale również o tych z którymi współpracuje, którzy pokazują i inspirują do tego aby móc być jeszcze lepszym człowiekiem jak : s. Małgorzata Chmielewska, arcybiskup Konrad Krajewski czy Papież Franciszek.
   
Wychodząc ze spotkania z podpisanymi książkami, czuliśmy się poruszeni i mieliśmy mnóstwo tematów do przemysleń.


GALERIA  

Podziel się: